O mne

Snažím sa o pochopenie histórie a diania okolo seba. Preto mám “oči, uši a srdce” otvorené všetkým názorom, ktoré sú v dostatočnej miere odôvodnené. Zámerom môjho blogu je podávanie historických reálii o Katolíckej Cirkvi nestranne a bez apologetickej snahy “bieliť” čierne škvrny na jej pôsobení v dejinách.

Reklamy

10 comments on “O mne

 1. Juraj Valúšek píše:

  Pozdravujem Vás!

  Máte skvelý blog, páči sa mi Vaše zameranie na skutočne objektívny pohľad na dejiny Katolíckej cirkvi.

  Ste profesionálny historik, alebo len nadšenec? Veľmi Vám fandím!

  Máte viac článkov o Španielskej inkvizícii? Prečo bola založená?

  Vďaka!

 2. kjfriedo píše:

  Ďakujem Vám za priazeň. Nie som profesionálnym historikom, iba nadšencom, amatérom zaujímajúcim sa o históriu všeobecne a najmä o dejiny Katolíckej cirkvi a vedy o šifrovaní a dešifrovaní informácií – kryptológie. Z toho pramení aj názov môjho blogu. Tento blog mám skôr ako záložný a viac prispievam na konkurenčný blogspot. Tam som myslím aj uverejnil preklad hesla z encyklopédie čarodejníctva o španielskej inkvizícii a jej postoji k tomuto fenoménu. Dám ho tu ako archívny záznam. Nemám viac a odporúčam aj trošku starší článok o španielskej inkvizícii od kardinála Dominika Duku OP z mojej stránky: http://friedo.szm.com/span/spaninkv.htm

 3. Peter Santavy píše:

  Pozdravujem Vas,

  prepacte, ze vyuzivam tuto formu, no rad by som Vas chcel poprosit o emailovu odpoved – mal by som zaujem o povolenie uverejnit jeden z Vasich prispevkov na nasich strankach.

  S uctou

  Peter Santavy

 4. Poloblacny píše:

  Zdravim Vas!
  Len dnes som objavil tuto Vasu stranku a je iste, ze sa sem este velakrat vratim. Myslim, ze bola velmi potrebna. Drzim palce v dalsej cinnosti, ci uz tu alebo na inych blogoch, a zelam vsetko dobre!

 5. Frantisek píše:

  Pozdravujem, rad chodim na Vase stranky, ale v poslednej dobe som si vsimol urcite obtazujuce reklamy s roznym vyzyvavym obsahom v dolnej casti clankov. Ak by sa to dalo zmenit, budem rad. Vdaka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s